Herbaty ziołowe to w pełni naturalne produkty, których prozdrowotne właściwości są nam znane już od setek tysięcy lat. Zastosowane mądrze i z rozwagą są w stanie wspomóc prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a nawet uporać się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Herbata z suszonych ziół to doskonały sposób, aby pozbyć się problemów żołądkowych, zrelaksować się po ciężkim dniu, poprawić wygląd swoich włosów i skóry, a nawet usprawnić proces odchudzania. Warto zatem poznać sekrety tych cennych roślin i wykorzystać ich naturalną moc w codziennej diecie.

Najpopularniejsze herbaty ziołowe produkowane są z roślin, które spotykamy na co dzień. Jest to przede wszystkim mięta, melisa, pokrzywa oraz rumianek. Ponieważ ich smak może nie być atrakcyjny dla wszystkich, często dostępne są w wariantach z dodatkami, takimi jak aromatyczne suszone owoce czy słodka lukrecja. Na herbaty ziołowe składają się również znacznie bardziej wyszukane rośliny, o równie dobrze poznanym działaniu. Należy do nich chociażby głóg, hibiskus, krwawnik, żeń-szeń czy piołun. Produkty tego typu występują także w mieszankach, w których znajdziemy zioła połączone ze sobą na podstawie uzupełniających się lub wzmacniających swoje działanie właściwości.

herbaty ziołowe - zdrowie w torebce

Herbaty ziołowe – jakie mają działanie?

To, jak zauważalnie herbaty ziołowe wpływają na stan organizmu jest niepodważalne. Rośliny te zawierają związki, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie wielu układów naszego organizmu. Jest to przede wszystkim teina, polifenole oraz liczne witaminy i minerały. Pokrzywa, rumianek, majeranek i koper włoski usprawniają trawienie, polepszając pracę jelit, trzustki i wątroby. Osoby, które szukają sposobu, aby szybciej zrzucić zbędne kilogramy mogą bez obaw wypróbować również działanie gotowych mieszanek, zawierających miętę, skrzyp polny i lubczyk, które pomagają naturalnie oczyścić organizm i wesprzeć jego prawidłową gospodarkę wodną. Melisa, dziurawiec i lawenda pozwolą natomiast wyciszyć się i złagodzić skutki stresu, gwarantując nam idealny relaks po ciężkim dniu. W okresie wzmożonej zachorowalności warto z kolei sięgnąć po herbaty ziołowe z czarnego bzu oraz lipy, a także po przeciwbakteryjny i antyoksydacyjny czystek. Zioła mają również moc upiększania. W walce z trądzikiem pomoże nam fiołek oraz pokrzywa, a włosy pozbawione blasku zregeneruje skrzyp polny, szałwia, mięta oraz melisa.

Herbaty ziołowe działają na organizm wszechstronnie i wykazują szereg korzystnych dla zdrowia właściwości, między innymi bakteriobójcze, antyseptyczne, antyoksydacyjne, odprężające czy rewitalizujące. Ich niewątpliwym atutem jest przede wszystkim naturalne pochodzenie i łagodne działanie. Wiele z nich można stosować samodzielnie lub synergistycznie. Warto także przestrzegać zaleceń producenta lub lekarza, co do dozwolonej dziennej ilości naparu, a także sposobu jego przygotowania oraz przyjmowania. Niektóre rośliny działają bowiem wyłącznie w swojej czystej postaci, zaparzone w konkretnych warunkach oraz bez żadnych dodatków polepszających smak.

Jeżeli chcesz sam spróbować herbat ziołowych, możesz je zakupić: https://biogo.pl/herbaty-ziolowe

Author