Prasy krawędziowe to powszechnie wykorzystywane w przemyśle metalowym urządzenia do wyginania blach. Obecnie na rynku pojawia się dużo pras niskiej jakości bądź zdekompletowanych. Warto więc wybrać urządzenia naszej firmy, które są gwarantem solidności i prawidłowej pracy na lata.

Nowoczesne krawędziarki

Podstawą nowoczesnego, zautomatyzowanego procesu produkcji jest sprawna sterowana komputerowo krawędziarka cnc. Krawędziarki cnc dostępne w ofercie naszej firmy to produkty znanych i cenionych na rynku firm takich jak TRUMPF, DURMA, AMADA czy koncern LVD. Prasa krawędziowe dostępne w ofercie zaprojektowane zostały z użyciem wysokiej technologii w celu zwiększenia wydajności przy jednoczesnym utrzymaniu precyzji gięcia metali.

Wartym omówienia modelem jest prasa krawędziowa Durma typ AD-ES. Występuje w wariantach o szerokości gięcia od 1250 do 2500 mm przy jednoczesnym nacisku od 40 ton do 60 ton. Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa i szybkiego komputera praca urządzenia jest kilkukrotnie szybsza od pracy prasy hydraulicznej. Ponadto dzięki zastosowaniu energooszczędnej technologii omawiana prasa zużywa mniej energii niż pozostałe modele.

Prasy krawędziowe starego typu

Krawędziarki starego typu są obecnie coraz rzadziej używane, ale występują na rynku jako prasy hydrauliczne lub elektryczne. Są najczęściej sterowane ręcznie i nie zapewniają zbyt dużej dokładności. Krawędziarki hydrauliczne mają większą niż pozostałe maszyny siłę nacisku i używane są do gięcia grubszych partii materiału metalowego.
Krawędziarki elektryczne pomimo mniejszej siły gięcia pracują dużo szybciej od poprzednio wymienionych, więc raczej używa się ich do mniejszych metalowych elementów.

W ofercie omawianej firmy coraz rzadziej pojawiają się krawędziarki starego typu, gdyż zapotrzebowanie na te urządzenia maleje. Znając jednak sytuację wielu przedsiębiorstw i posiadając informację na temat tego iż wiele przedsiębiorstw przemysłowych używa starych krawędziarek jako maszyn zastępczych, w ofercie firmy znajduje się baza części zamiennych do krawędziarek starego typu.

 

Więcej dowiesz się na: https://www.bi-top.pl/maszyny-obrobka-metalu/cty/prasa-krawedziowa-cnc

Author