Smycz dla psa jest podstawowym wyposażeniem każdego czworonoga. Niezależnie od tego, czy Twój pies biega po podwórku, czy mieszka z Tobą w domu, każdy pies musi umieć chodzić na smyczy. Jaką smycz wybrać, by spacery były przyjemnością?

Po co mi smycz?
Każdy sklep zoologiczny zaproponuje nam wiele rodzajów obroży, szelek oraz smyczy dla psów. Akcesoria dla psów są bardzo różnorodne i jest ich całe mnóstwo. Udając się na zakupy warto zastanowić się czego potrzebujemy. Musimy zadać sobie pytanie jaki jest nasz pies? Czy dobrze opanował chodzenie na smyczy, czy dopiero się tego uczy? Czy smycz dla psa, której potrzebujemy ma być krótka do spacerów w mieście, czy potrzebujemy długiej smyczy do poznawania terenu, a może wręcz linki treningowej do pracy z psem?

Do czego służy smycz?
Smycze dla psów zapewniają kontakt właścicielowi z czworonogiem. To dzięki smyczy kontrolujemy psa oraz czuwamy nad jego bezpieczeństwem. Duży wybór smyczy, który znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym daje nam szansę na prawidłowe dobranie smyczy dla każdej rasy.

Smycze dla psów dzielimy na klasyczne, regulowane oraz flexi. Smycze klasyczne najczęściej mają od 120 cm do 250 cm. Smycze dla psów regulowane dodatkowo posiadają kółka na całej długości, które pozwalają na swobodne wydłużanie i skracanie smyczy. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna smycz flexi, która może mieć długość nawet do 8 m. Producent smyczy dla psa zadbał o to, by właściciele mieli duży wybór w zależności od potrzeb oraz rasy i wielkości psa.

Smycz dla psa to jeden z najważniejszych akcesoriów dla naszego czworonoga. Odpowiednie dobranie smyczy dla psa zapewni nam właściwy kontakt z czworonogiem na spacerach. Da nam poczucie bezpieczeństwa i możliwość kierowania naszym psem. Niezmiernie ważne jest to przede wszystkim w miastach, gdzie na spacerach nasz pies ma kontakt z wieloma bodźcami, które rozpraszają psa i utrudniają wyegzekwowanie poleceń. Wytrzymała smycz w pierwszej kolejności ma zapewnić psu i nam bezpieczeństwo. Dopiero kolejnym elementem, na który zwracamy uwagę, jest estetyka.

Author