W okresie zimowym bardzo często przybieramy na wadze. Czujemy, że musimy się rozgrzać i zapewnić sobie dodatkową porcję energii, dlatego zupełnie podświadomie zaczynamy sięgać po coraz bardziej kaloryczne przekąski. Jemy tłusto, obficie i niezdrowo. Opieramy swoje menu na mocno przetworzonych potrawach, bo nie chce nam się ich samodzielnie przygotowywać. Lubimy też poprawiać sobie nastrój podczas chłodnych i mroźnych wieczorów, gdy oglądamy telewizję lub czytamy książki. A to właśnie zima jest najlepszym czasem na detoks sokami. Dzięki niemu zdołamy oczyścić swój organizm z toksyn, zapewnimy sobie zastrzyk energii i zaczniemy znacznie lepiej wyglądać.

Jak przeprowadzić taki detoks?

Zanim się za niego zabierzemy, spróbujmy przez przynajmniej kilka najbliższych dni ograniczyć ilość przetworzonych dań w swojej diecie. Odstawmy od siebie słodycze, fast foody i gotowe wyroby. Starajmy się gotować prosto i smacznie, opierając dania przede wszystkim na owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych, rybach i chudym mięsie. Gdy już będziemy gotowi na wykonanie kolejnego kroku, możemy sprawdzić, jak wyglądają diety sokowe.

Tak naprawdę od samego rana do wieczora spożywamy na nich wyłącznie pokarmy płynne. Będą to soki, przygotowywane ze świeżych warzyw i owoców. Do ich wykonania potrzebujemy blendera lub najlepiej sokowirówki. Umieszczamy w nich wszystkie ulubione warzywa i owoce, z przewagą tych pierwszych produktów. Dla tych, którzy nie posiadają sokowirówki odpowiednim rozwiązaniem będzie zakup gotowych soków. Tworzymy wielobarwne soki i popijamy je przez cały dzień, utrzymując swoją nową dietę przez przynajmniej jeden tydzień. Po tym czasie zobaczymy cudowne zmiany w naszym ciele i całym organizmie.

Soki oczyszczające usuną z naszego organizmu ogromną ilość toksyn i zanieczyszczeń. Wpłyną też pozytywnie na stan naszej skóry i zapewnią nam świetne samopoczucie każdego dnia.

 

 

 

 

 

Author