Odkurzacz profesjonalny to podstawa wyposażenia dla wielu firm- nie tylko remontowych czy budowlanych. Ogólna zasada działania takiego odkurzacza nie różni się niczym od zwykłego, jaki spotykamy
w większości gospodarstw domowych. Sprzęt taki pozwala usunąć zanieczyszczenia, z którymi nie poradziłby sobie jednak standardowy odkurzacz.

Odkurzacze profesjonalne są różnicowane co do zadań, jakie mają wykonywać. Stąd też podział na klasy, który mówi nam, do czego możemy wykorzystać dany model.
Odkurzacze tej klasy L służą do zbierania pyłów i drobnych kruszyw. Sprawdzą się przy pracach stolarskich czy obróbce tworzyw sztucznych. Klasa M nada się do prac takich jak klasa L, ale dodatkowo poradzi sobie z odpadami z farb i gipsu.
Klasa H to najbardziej zaawansowany sprzęt do radzenia sobie
z największymi niebezpieczeństwami takimi jak ołów, kadm, pyły azbestu czy pleśń. Posiadają dobre filtry, które oczyszczają powietrze wyrzucane z maszyny. Poza tym wciąż możemy wykorzystać go do prac, tak jak model klasy M.

Na co zwrócić uwagę?

Moc jest jedną z najważniejszych cech, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając dobry odkurzacz przemysłowy. To ona odpowiada za moc ssącą maszyny. Powinna ona zawierać się w przedziale od 1200 W do 1600 W.
Aby praca była jak najbardziej wydaja i przebiegała możliwie najszybciej, najlepiej by nic nam jej nie zakłócało i nie powodowało dodatkowych przerw. Dlatego też odkurzacz powinien mieć spory zbiornik na odpady. Producenci oferują różne wielkości wyrażane
w litrach. Pojemność powyżej 40 L uchodzi za dużą.
Jeśli pracujemy w różnych miejscach- również tam, gdzie dostęp do źródła prądu jest ograniczony, warto sprawdzić długość przewodu zasilającego i węża. Im dłuższy, tym wygodniejsza będzie praca.

Author