Stale rozwijająca się branża technologiczna oferuje nam coraz lepsze laptopy, które zaskakują nie tylko swoimi komponentami, wykonaniem i możliwościami, ale także ceną. Najnowocześniejsze urządzenia sprawdzają się w przypadku bardzo wymagających grafików, biznesmenów czy fanów gier komputerowych, którzy często znajdują się w trasie. Mimo to tanie netbooki nadal cieszą się ogromną popularnością wśród wyborów konsumentów.

Atrakcyjna cena

Tanie laptopy przyciągają zainteresowanych przede wszystkim swoją niską ceną. Nie oznacza to jednak, że są one wykonane z najgorszych materiałów i prawdopodobnie zepsują się po miesiącu użytkowania. Wręcz przeciwnie! Bardzo często okazuje się, że firmy tworzące swoje urządzenia wkładają wiele pracy w to, aby nawet najtańsze wersje laptopów zadowalały ich klientów.

W czym tkwi szczegół?

Niska cena netbooków wynika zazwyczaj z technologii, która została w nich zastosowana. Obudowa najczęściej wykonana jest z plastiku, a rozdzielczość ekranu nie przekracza 1920×1080. Decydując się na zakup takiego urządzenia warto znaleźć model z najnowszymi wersjami procesorów Intel i5 bądź i3, który powinien sprostać większości podstawowych zadań. Wybierając tani netbook należy przygotować się na wiele kompromisów, ponieważ lepszy procesor będzie zazwyczaj oznaczał gorszą kartę graficzną lub mniejszą ilość pamięci RAM. Co do ostatniego komponentu z kolei warto zaopatrzyć się w wersję z 8 GB pamięci, choć w tej półce cenowej przeważają urządzenia z 4 GB. Natomiast jeżeli mowa o dysku twardym, standardem będzie tradycyjny HDD o pojemności 500 GB, co w zupełności wystarczy do codziennego użytkowania.

Author