Ciąża to czas gruntownych zmian w życiu każdej kobiety. Są to piękne zmiany, w końcu w życiu waszej rodziny pojawi się nowy członek, który sprawi, że nareszcie będzie kompletna. To czas zmian psychicznych, no i to co martwi wiele kobiet – fizycznych. Twoje ciało już nigdy nie będzie takie samo,  ciężko się z tym pogodzić, zwłaszcza gdy na Twojej skórze pojawia się cellulit i rozstępy. 

 

Występowanie rozstępów po ciąży może być uwarunkowane karnacją. Na ich występowanie mogą być narażone zwłaszcza kobiety o jasnej skórze. Rozstępy spowodowane są nagłym rozciągnięciem skóry, która pęka wyniku czego pojawiają się jasne blizny. Przyczyną powstawania jasnych pręg na skórze jest mała rozciągliwość lub elastyczność skóry. Powodem mogą być też problemy hormonalne lub niewłaściwa dieta.

 

Cellulit powstaje w wyniku wahań hormonalnych, które wywołują zwiększenie przepuszczalności naczyń, co wpływa na pojawianie się obrzęków i cellulitu. Wiele kobiet nie zwraca uwagi na zmiany pojawiające się na skórze. Co utrudnia ich redukcję w momencie gdy jest to jeszcze możliwe. Z cellulitem i rozstępami można walczyć, zwłaszcza gdy są w początkowej fazie rozwoju. Należy dbać o odpowiednie nawilżenie organizmu i skóry. Najlepiej pić 2,5 litra wody dziennie. W walce z cellulitem i rozstępami pomocne będą balsamy i kremy nawilżające. Zapewni to skórze odpowiednią regenerację i ochronę przed urazami. Warto też stosować kremy ujędrniające. Warto też zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną. Będąc w ciąży nie możesz wykonywać bardzo męczących i wymagających ćwiczeń. Odpowiednią aktywnością fizyczną dla ciężarnych są spacery oraz zestawy ćwiczeń przeznaczone specjalnie dla ciężarnych.

 

Należy też zadbać o odpowiednią dietę, którą najlepiej jest skonsultować z lekarzem.

 

Masaże są idealnym sposobem walki z rozciągającą się skórą. Masaż stosowany przed ciążą wzmacnia mięśnie, miednicę i brzuch, pomaga też na problemy ze stawami. Kobiety w ciąży mogą skorzystać ze specjalnego połączenia ćwiczeń i masaży, które są opracowane specjalnie dla nich. Należy jednak pamiętać, że z masaży można korzystać  podczas dwóch pierwszych miesięcy ciąży. W innych przypadkach mogą być wykonywane tylko wtedy gdy kobieta czuje się dobrze i lekarz zgodzi się na zabieg. Masaże należy też stosować po porodzie. Po to by wzmocnić nogi, kręgosłup i ręce. Masaże brzucha poprawiają przepływ krwi i pomagają uelastycznić skórę.

 

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się masaż rewitalizujący poporodowy. Pomaga w pozbyciu się rozstępów i cellulitu z masowanych miejsc. Jest to jednak metoda, która wymaga dużej dawki cierpliwości i wytrwałości. Jednak poświęcenie opłaca się ponieważ masaż przynosi pożądane rezultaty.

 

Istnieją też inne metody walki z cellulitem i rozstępami. Alternatywą może być terapia laserowa, witamina E, łuszczenie skóry i masło kakaowe. Stosuje się je bezpośrednio na miejsca dotknięte zmianami. Metody te mają za zadanie całkowite zlikwidowanie cellulitu i rozstępów, lub zniwelowanie ich. Niektóre metody wymagają równoczesnego stosowania np. masaże można wykonywać bezpośrednio na skórę nasmarowaną balsamem lub kremem antycellulitowym.

 

Jedną z możliwości jest też skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej na cellulit. Po konsultacji z lekarzem wybierana jest odpowiedni preparat, którą wstrzykuje się w dane miejsce. Takie zabiegi wykonuje się wielokrotnie dla zwiększenia skuteczności i trwałości ich działania. Niektóre zabiegi można tez ze sobą łączyć np. działanie preparatów można łączyć z niektórymi zabiegami wykonywanymi przy pomocy odpowiedniej aparatury.

 

 

Author